Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

VERİMLİLİK ÖZEL ÖDÜLÜ ARSAN'A VERİLDİ

VERİMLİLİK ÖZEL ÖDÜLÜ ARSAN'A VERİLDİ

VERİMLİLİK ÖZEL ÖDÜLÜ ARSAN'A VERİLDİ

Arsan Dokuma Boya Sanayi İşletmesine verimlilik özel ödülü verildi.

Kahramanmaraş’ın en büyük grup şirketlerinden biri olan Arsan Grup’a ait Arsan Dokuma Boya Sanayi işletmesine özel verimlilik ödülü verildi. Ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Alişan Arıkan aldı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ICCI 2014 Enerji Ödülleri proğramında çeşitli kategorilerde olmak üzere 11 projeye ödül verildi.

Ödül gecesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, firma temsilcileri, bürokratların katıldı.

Ankara JW Marriott otelde yapılan gecede konuşan Bakan Yıldız, “Türkiye’deki siyasi istikrara ve bunun sürdürülebilir oluşuna duyulan güven arttı. 6 ay içerisinde Benzinde 9 kez toplam 81 kuruş, 7 kez de Motorinde toplam 71 kuruş indirime gidilince 280 liraya dolan 55 litrelik bir benzin deposu şu anda 236 liraya doluyor. 246 liraya dolan Motorin ise 207 liraya doluyor.” Dedi.

Yatırımların devam edeceğini, rehavete kapılınmayacağını dile getiren Bakan Yıldız, “şu anda enerji arz güvenliğimiz ile alakalı arz fazlamız olsa da yatırımları devam ettireceğiz. Türkiye büyümeye, ilerlemeye devam edecek” dedi.

Daha sonra TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya ve TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu’da konuşma yaptılar.

 

Başvurular, sektörün saygın isimlerinin katılımı ile oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi.

Başvuruda bulunan santraller ve projeler, önceden belirlenen ölçülebilir kriterlere göre yapılan puanlama sistemi ile ele alındı, her kategoride en yüksek puanı alan santral ve proje belirlendi.

Yenilenebilir enerji santralleri "rüzgar" dalında büyük ödül, Rotor Elektrik Üretim AŞ'nin Zorlu Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali Projesi'nin oldu.

Bu dalda jüri özel ödülü ise Northel Enerji San. Tic. A.Ş'nin Ser Metal Lisanssız Rüzgar Enerji Santrali Projesi'ne verildi.

Yenilenebilir enerji santralleri, "hidroelektrik" dalında büyük ödül, IC İçtaş Enerji Üretim ve Tic. AŞ'nin Niksar Hidroelektrik Enerji Santrali Projesi'ne gitti.

Aynı kategoride "jeotermal" dalında büyük ödül, Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ'nin Kızıldere Jeotermal Enerji Santrali'nin oldu.

"Biyokütle ve atık" dalında büyük ödüle, Ak Gıda San. ve Tic. AŞ, Ak Gıda Anaerobik Arıtma Tesisi Projesi'yle layık görüldü.

"Güneş" dalında büyük ödülün sahibi, Mercan Mermer Fabrikası ile SEİSO Enerji Sistemleri Müh. San. ve Tic. A.Ş oldu.

Termik enerji santralleri kategorisi "doğalgaz" dalında büyük ödül, RWE&Turcas Güney Elektrik Üretim AŞ'nin Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'ne verildi.

"Kömür" dalında İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. AŞ'nin Değirmencik Termik Santrali büyük ödüle layık görüldü.

"Atık ısı" dalında ise büyük ödül Nuh Çimento Sanayi AŞ'nin Atık Isıdan Elektrik Üretim Tesisi/Hereke Projesi'nin oldu. Jüri özel ödülü ise Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Termik Santral Atık Isılarının Değerlendirilmesi Projesi'ne gitti.

"Verimlilik" kategorisinde jüri özel ödülüne Arsan Dokuma Boya San. Tic. AŞ'nin Kahramanmaraş fabrikası layık görüldü. Arsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alişan Arıkan ödülünü TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu’nun elinden aldı.