Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası kutlamaları

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası kutlamaları

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası kutlamaları

İlimiz Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası kutlaması 17 Eylül 2012 Pazartesi günü saat 8.30’da Atatürk anıtı ve saat: 9.00’da da Ömer Faruk Arıkan Ortaokulundaki programlarla kutlandı.

 

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Kutlama programı Çelenk Sunma Töreni 17 Eylül 2012 Pazartesi günü saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu i ile başladı

Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan’ın,  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Çelengini Atatürk Anıtı’na koymasının ardından belediye bandosunun verdiği işaret ile saygı duruşu, müteakiben İstiklâl Marşımız eşliğinde Bayrağımız göndere çekildi.Buradaki törene MEB Baş denetmeni Ruhi Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakçı, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Güler ve Yardımcıları, il merkezindeki tüm ilk-ortaokul, lise ve dengi okul müdürleri ile bağlı kuruluşların müdürleri katıldılar.

 

Buradan İlköğretim Haftasının kutlanacağı ve açılışı yapılacak Ömer Faruk Arıkan Ortaokuluna geçildi. Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin tören alanına gelmesiyle saat: 09.00’da program başlamış oldu. Halk Oyunları Ekibinin Gösterisini, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması izledi. Okul Müdürü Yaşar Akçakoyun tarafından yapılan açış konuşmasından sonra bir öğrencinin şiir okuması, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’ın konuşması, 8. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan öğrencilere çiçek sunumu, hayırsever iş adamı Alişan Arıkan’ın konuşması ve Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin konuşmaları izledi.

Vali Şükrü Kocatepe bir konuşma yaparak:  “Bugün ülke olarak ve Kahramanmaraş olarak yeni bir eğitim-öğretim yılına girmenin heyecanını yaşıyoruz.  Bu heyecanımızı, böyle güzel bir okul armağan ederek artıran saygıdeğer iş adamımıza ve onun ailesine bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum.

Eğitim öğretim sistemindeki yeniliklerle, yeni bir ivmeyle, yeni bir heyecanla; ufka, geleceğe daha ümitle bakan bir eğitim-öğretim sistemi ile bizim heyecanımız bir kez daha artırmıştır.

 

Bu yıl Kahramanmaraş’ta 488 yeni ek derslikle eğitim-öğretime başlıyoruz. Tabi devam eden inşaatlarımız var. İl özel İdaresi bütçesinden Milli Eğitime ayrılan %20’lik payın dışında, geçen yılda, bu senede ek bütçeler yaparak okullaşma konusundaki eksikliklerimizi tamamlamak üzere başlattığımız seferberliğe üst düzeyde katkı sağlamaya çalıştık. “dedi.

 

Yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden okullarla, eğitim-öğretime sağladıkları katkılardan dolayı hayırsever işadamlarına teşekkür eden Vali Kocatepe, yılbaşında yapılan yatırım programının Milli Eğitim Bakanlığınca uygun bulunarak kısa zamanda onaylandığını ve bu yıl Milli Eğitim Bakanlığınca Ocak ayında bütçe imkânlarının sunulduğunu dolayısıyla bahar aylarında ihalelerin tamamlanarak okul yapım çalışmalarının bu yıl çok daha erken başladığını belirtti.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında SBS sınavında ve Üniversite sınavında, geçen yıllara göre başarının arttığına dikkat çeken Vali Şükrü Kocatepe, bu başarıda payı olan tüm personeli tebrik ederek, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında bu başarının artacağını ve hedefin il bazında ilk 10’a girmek olduğunu söyledi.

“Biz dünya ülkeleri ile yarışmak ve nitelikli insanlar yetiştirmek zorundayız. Bu gün 81 ilde 81 Milli Eğitim Bakanlığı üst görevlisi Hakkâri’den, Edirne’ye kadar İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliklerinde Yeni Eğitim Sistemine katkıda bulunacaklar” diyerek konuşmasına başlayan MEB Müsteşar Yardımcısı Zübeyr Yılmaz daha sonra şu ifadeleri kullandı;

MEB Dünya Ülkeleri arsında ilk 10’a girmek, nitelikli insanlar yetiştirmek amacıyla kalıcı ve değişikliklere gitti. 12 yıllık zorunlu eğitimde 3 kademeli geçişte İlkokul, ortaokul ve lise adlandırılması kolaydır. Çalışmalarımızı 2023 hedefleri doğrultusunda yapmaktayız. Biz çocuklarımıza ne kadar iyi eğitim verebilirsek o zaman gelecek bizim olacaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ise şu konuşmayı yaptı: